Zainteresowania chłopców zmieniają się wraz z wiekiem. Odpowiednie zabawki umożliwią dzieciom odkrywanie talentów, poznawanie poszczególnych zawodów i rozwijanie swoich pasji. Poszukując prezentów świątecznych dla chłopców, warto rozważyć produkty, cieszące się sporą popularnością i odpowiadają zainteresowaniom dziecka.

Zabawki dla małych chłopców

Szukając odpowiednie zabawki dla chłopców, warto zadbać przede wszystkim o to, aby wybrane produkty były odpowiednio dostosowane do wieku. Mali chłopcy, w wieku do trzech lat z pewnością ucieszą się z:

– zestawu klocków plastikowych bądź drewnianych,

– namiotu pokojowego,

– gumowych figurek zwierząt i dinozaurów,

– interaktywnego toru z samochodzikami,

– puzzli,

– zabawek edukacyjnych, które uczą prostych sformułowań i piosenek,

– książeczek aktywizujących,

– wszelkich pojazdów, na przykład hulajnogi, jeździka, deskorolki oraz rowerku biegowego.

Warto stawiać na zabawki, które zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu i pozwalają budować zdrowe nawyki. W pokoju chłopięcym znajdzie się również miejsce na okazały warsztat z akcesoriami czy też kuchnię, która pozwoli naśladować rodziców podczas przygotowywania posiłków.

Książeczki edukacyjne to zawsze trafiony upominek. Dobrym wyborem mogą być również kolorowanki, kredki, farby oraz zestawy tematyczne z modeliną. 

Zabawki dla starszych chłopców

Starszym chłopcom zdecydowanie trudniej wybrać odpowiednie zabawki i gadżety. Dzieci w okresie nastoletnim zwykle gustują w klockach lego, książkach, gadżetach elektronicznych jak słuchawki, opaski sportowe bądź przenośne głośniki. 

Stojąc przed wyborem odpowiedniej książki warte uwagi z całą pewnością są słowniki obrazkowe, encyklopedie, książki przygodowe, komiksy oraz pozycje historyczne.

W zależności od upodobań dobrym wyborem mogą być także profesjonalne zestawy do szkicowania i rysunku, modele do samodzielnego sklejania oraz gry planszowe. Od pewnego czasu hitem są modele domów do samodzielnego zbudowania z małych odpowiedników prawdziwych cegieł i desek.